Białogóra i interesująca okolica

Okolice malowniczej i spokojnej Białogóry to jeden z elementów, który zdecydowanie jest wart odwiedzenia i zobaczenia. Sama wieś określana jest jako „ostoja ciszy i spokoju nad Bałtykiem”. Miejscowości i atrakcje położone w okolicy również są ciekawe i jeśli już znajdujemy się w ich pobliżu, to grzechem byłoby nie skorzystać z możliwości zwiedzenia.

Pierwszą taką atrakcją jest latarnia Stilo. Zlokalizowana jest w oddalonym o 15 km (w linii prostej) od Białogóry Osteniku. Jeśli poruszamy się samochodem, to taka odległość nie jest duża. Jako jedna wśród dwóch w Polsce, jest całkowicie metalowej konstrukcji. Charakterystyczne jest też trójbarwne malowanie – podstawa jest czarna, środek biały, a szczyt czerwony.

Będąc w Osetniku, warto wybrać się do położonej niedaleko Łeby, do której wiedzie nawet czerwony szlak turystyczny. Kolejną ciekawą miejscowością są Dębki. Tam znajduje się plaża przeznaczona dla naturystów oraz przepiękna kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej Księży Zmartwychwstańców. Tuż obok położona Karwia to miejsce do wypoczynku po całorocznej pracy – plaża jest szeroka, spokojna, mało zaludniona, a sam piasek niezwykle drobny i złocisty. Atrakcje Karwi to: Nadmorski Park Krajobrazowy, jak również dwa unikalne rezerwaty florystyczne.

Jeżeli lubimy podziwiać obiekty sakralne, pójdźmy do kościoła p.w. św. Antoniego Paderewskiego. W okolicy znajdują się dodatkowo dwa muzea: Muzeum Regionalne, mieszczące się w Zamku Krokowa oraz Muzeum Latarnictwa Morskiego w Rozewiu. Z kolei noclegi w Białogórze i okolicach, to bogata oferta od hoteli po kwatery prywatne. Jeżeli lubimy pola namiotowe nad brzegiem czy kaszubskie domy i pensjonaty, to znajdziemy je z powodzeniem – tworzą one tam jedyny w swoim rodzaju klimat i nastrój. Również we wsi Ostrowo pielęgnuje się tradycje kaszubskie, nawet w nazwach pensjonatów.

Tym sposobem okazuje się, że Białogóra jest warta odwiedzenia nie tylko, jeśli chcemy zatrzymać się w samej wiosce, ale także w innych miejscowościach. Bogata baza noclegowa sprawi, że nie będziemy mieć z tym problemu. Dla tych, który zamiast opalania i morskich fal wolą górskie wędrówki przypominamy o nieco mało znanych, ale malowniczych Górach Kaczawskich i tamtejszych wygasłych wulkanach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *