Bory Tucholskie – regionalne rarytasy

Bory Tucholskie to jeden z największych obszarów leśnych (monolit sosny) na terenie naszego kraju. Dawniej zapełniony był różnorodną florą i fauną, jednak po klęskach żywiołowych i rozprzestrzeniającej się działalności człowieka trochę one zubożały. Jednak atrakcyjność turystyczna tych terenów stale wzrasta. Świadczy o tym chociażby bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa. W jej skład wchodzą hotele o wysokim standardzie, ulokowane pośród przyrody domki letniskowe i ośrodki wypoczynkowe, przyjazne całym rodzinom gospodarstwa agroturystyczne, a także pola namiotowe i kempingowe dla tych, którzy podróżują z własnym miejscem noclegowym. O tych i innym formach by spędzić urlop z noclegiem na obszarze Borów Tucholskich można dowiedzieć się więcej wpisując w przeglądarkę internetową takie hasło jak „noclegi Bory Tucholskie” lub odwiedzając stronę internetową tego rejonu.

Dowiedzieć się z niej można również wielu wiadomości na temat atrakcyjnych miejsc, godnych uwagi. Należeć do nich będzie z pewnością miejscowość Fojutowo. Stale rozwijający się ośrodek, jest doskonałym miejscem do spędzenia wypoczynku w gronie rodzinnym lub na sportowo. Powstał tam kompleks rekreacyjny z kilkoma basenami, zjeżdżalniami oraz innymi atrakcjami dla rodziców i dzieci. Przez miejscowość przechodzi również wiele szlaków pieszych oraz rowerowych, a zetem jest to świetna baza wypadowa. Jednak najważniejszym aspektem tego miejsca jest akwedukt, wybudowany w 1848 roku na styl rzymski. Lustra wody rzek dzieli różnica 9 metrów, natomiast sama budowla ma 70 metrów szerokości.

Inną budowlą, którą warto odwiedzić są znajdujące się w Odrach kamienne kręgi oraz kurhany. Cmentarzysko jak się przypuszcza należy do Gotów i powstało w I i II wieku naszej ery. Tym którzy lubią klimat małych miasteczek poleca się wizytę w Koronowie, które słynne jest przede wszystkim ze swego przyrodniczego waloru jakim jest Zalew Koronowski. Tak on jak i jezioro Wdzydze, czy Charzykowskie posiada bardzo dobrze rozwinięta infrastrukturę. Można tam nie tylko przenocować, ale również dobrze zjeść i wypożyczyć sprzęt wodny. Dostępność plaży i rozrywek dla najmłodszych również nie jest bez znaczenia. W Borach Tucholskich jest wiele miejsc, które powinno się odwiedzić. Dla tych którzy przyjeżdżają w nie wypocząć najlepsze jest zacisze lasu, dla tych którzy lubią wodę okolice jezior. Jednych i drugich z pewnością zachwyci piękno krajobrazów oraz możliwości spędzenia wolnego czasu. Spływy kajakowe, grzybobranie, sporty wodne, jazda na rowerze to tylko niektóre z dostępnych atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *