Cisna dobra na lato i zimę

Cisna to niewielka wieś, licząca sobie zaledwie około 500 mieszkańców. Znajduje się w województwie podkarpackim w dolinie Solinki. W znaczący sposób determinuje to sposób spędzenia czasu podczas letnich wypraw w te rejony. Wówczas możemy spróbować swoich sił w spływach kajakiem lub pontonem. Okoliczne łagodne stoki to też świetny pas startowy dla paralotni. Baza noclegowa w tej osadzie to około 30 ośrodków wczasowych, zróżnicowanych pod względem standardu i lokalizacji. Noclegi we wsi Cisna to oferta, z którą należy zapoznać się w pierwszej kolejności podczas planowania wyjazdu. Nie zapominajmy, ze kurort z każdym rokiem rozwija się, co powoduje zwiększenie oferty noclegowej i gastronomicznej. Wyżywienie to temat równie godny uwagi, a tutejsze tradycyjne gospody znane są ze smacznych regionalnych potraw, zakrapianych domową nalewką, najczęściej miodową lub wiśniową.

Wybierając się w te rejony zimą, do dyspozycji mamy stoki, zróżnicowane pod kątem trudności tras zjazdowych oraz liczne wypożyczalnie sprzętu, w których znajdziemy także instruktorów, służących pomocą w razie konieczności. Przez cały rok natomiast cieszyć możemy się zabytkami, które znajdziemy na ulicach Cisnej. Wśród nich wymienić należy takie obiekty jak, kościół św. Stanisława Biskupa z roku 1914, figura Matki Boskiej, cmentarz przycerkiewny, mający swój początek w roku 1942 oraz pomniki. Świadczy to o dużym przywiązaniu mieszkańców do tradycji chrześcijańskich, które od wieków obecne są na tych terenach. Nie zapominajmy, że okolica przepełniona jest też ciekawymi szlakami, idealnie nadającymi się do porannej wędrówki.

Piękne widoki dają nam poczucie obcowania z naturą i poznawania zupełnie innego podejścia do życia. W ten sposób bowiem doceniamy piękno przyrody, która urzeka z każdą chwilą. Świeże powietrze dodatkowo wzmaga ten efekt, a my możemy wówczas pracować nad swoją kondycją. Cisna to mała miejscowość, która do gustu przypadnie szczególnie turystom szukającym ciszy i spokoju. Choć rozrywek tu nie brakuje, my mamy niezwykłą okazję wypocząć i oderwać się od problemów dnia codziennego. Znalezienie chwili i miejsca dla siebie nie jest problemem i może nam przynieść wiele satysfakcji. Pamiętajmy, żeby z takiego wyjazdu zaczerpnąć jak najwięcej korzyści dla nas samych i zapewnić sobie miłe wspomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *