Łazy doskonałe na wypad z rodziną

Łazy są niezwykle ciekawą miejscowością nadmorską. Chyba żadna inna nie jest tak ciekawie położona. Jest niemalże z każdej strony otoczona wodą (chociaż nie jest wyspą). Ponadto jest idealna na wyprawę z małymi dziećmi i rodziną. Łazy swoją wyjątkowość zawdzięczają temu, że położone są zaraz przy morzu, a z dwóch stron tej miejscowości są jeziora przybrzeżne. Jamno oraz Bukowo to dwie stare zatoki morskie, które zostały odcięte od morza przez mierzeję. Stwarza to niemal niespotykane nigdzie indziej warunki kąpielowe. Chyba każdy chociaż raz w życiu miał możliwość zobaczyć jak pogoda może spłatać figla nad Bałtykiem. Deszcze i nagłe ochłodzenia nie są niczym dziwnym, a często się zdarza, że nawet poprawa pogody nie gwarantuje odpowiedniej temperatury w morzu.

Jezioro jest już nieco inna sprawą. Generalnie w nim woda jest cieplejsza, a jeśli się ochłodzi to szybciej powraca do swojej optymalnej temperatury. W jeziorze również nie zakwitają glony, co daje dodatkowy atut. Nie do pominięcia jest również bezpieczeństwo. W wymienionych jeziorach głębokość dochodzi średnio do 1,40 m, nie występują również wysokie fale. Te dwa argumenty zachęcają przede wszystkim do kąpieli rodziny z dziećmi oraz osoby, które z pływaniem nie radzą sobie do końca dobrze i w morzu wolą swoich sił nie próbować.

Jeziora to również doskonałe miejsce dla wędkarzy. Łatwiej jest łowić ryby w jeziorze niż na otwartym morzu (zwłaszcza jeśli nie mamy sprzętu pływającego). W jeziorze Jamno oraz Bukowo występuje co najmniej kilkanaście gatunków ryb, w tym niektóre takie, które w innych rejonach polski występują raczej sporadycznie, jak choćby węgorz europejski. Jeśli już mowa o kąpieliskach, należy również wspomnieć o tym, że w Łazach jest również aquapark. Ośrodek ten pozwala nam zażywać kąpieli nawet wtedy, kiedy w jeziorze warunki są niesprzyjające albo nasze dzieci są za małe na kąpiel w jeziorze.

Łazy są bardzo dobrą miejscowością do nadmorskiego wypoczynku. Niezależnie od pogody, mamy tutaj możliwość popluskać się w wodzie i wypożyczyć sprzęt wodny. Zarezerwowanie noclegów w Łazach to dobry sposób na spędzenie urlopu w bezpiecznym i sprawdzonym miejscu. Nadmorski klimat działa wyjątkowo korzystnie na układ oddechowy oraz pozwala zrelaksować się wszystkim zapracowanym. Rodziny z dziećmi na pewno docenią atrakcje, jakie oferuje ta niewielka miejscowość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *