Mikołajki i pobliskie okolice

Mikołajki to bez wątpienia jedno z tych mazurskich miast, gdzie będziemy mogli w doskonały sposób wypocząć nie tylko nad wodą. Okoliczne atrakcje tej miejscowości i doskonale przygotowana baza noclegowa w mieście są w stanie zagwarantować każdemu odwiedzającemu miasteczko nadzwyczaj atrakcyjny wypoczynek połączony z wyśmienitym relaksem. Nierzadko bywa tak, że chcąc się cieszyć udanym wypoczynkiem w tym mieście, nasze noclegi musimy rezerwować z dużym wyprzedzeniem czasowym.

Miasteczko jak i jego najbliższe okolice są niesłychanie popularnym miejscem wypoczynku dla osób przybywających na Mazury z zagranicy oraz z wielu dużych polskich miast. Wypoczynek w tym miejscu szczególnie mocno upodobali sobie mieszkańcy Warszawy. Oczywiście nie ma się czemu pod tym względem dziwić. Miasto to znajdując się w szalenie interesującym miejscu stanowi główny szlak komunikacji wodnej tego regionu. To w tym mieście łączą się ze sobą dwa jeziora – Jezioro Tałty oraz Jezioro Mikołajskie tworząc doskonałe miejsce do ciekawych eskapad jachtami lub żaglówkami na cały region Wielkich Jezior Mazurskich. W północno – wschodnim obrębie miasta znajduje się jeszcze Jezioro Łuknajno. To właśnie dzięki swojemu „wodnemu” położeniu w mieście znajduje się przystań Żeglugi Morskiej.

Z miasta możemy bez większego problemu dostać się, a właściwie to dopłynąć, do wielu innych ciekawych i bardzo atrakcyjnych turystycznie miejsc tego regionu. To stąd możemy dopłynąć między innymi do małej wioski Mamerki, gdzie znajduje się Kanał Mazurski. Na całej długości kanału wynoszącej 51 km w tym tylko 22km na terenie naszego kraju, znajduje się 10 śluz i 2 jazy z ręcznym napędem mechanizmów. Według niektórych osób istnieją przypuszczenia, że miejsce to miało służyć naprawie okrętów podwodnych pływających w hitlerowskiej flocie. Jest to jednak raczej mało ,gdyż wymiary kanału niestety wydają się przeczyć tym przypuszczeniom. Bardziej prawdopodobne jest to, że kanał miał służyć transportowi i turystyce. Dodatkową atrakcją Mamerek jest znajdujący się tuż obok wioski kompleks bunkrów. W miejscu tym znajduje się przeszło trzydzieści obiektów w postaci żelbetonowych bunkrów, baraków, wieży oraz zarysów fundamentów. Miejsce jest doskonale przygotowane na przyjazd turystów. Możemy tu dotrzeć drogą lądową, jak też drogą wodną dopływając przez Jezioro Mamry.

Mikołajki jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie rozczarują. Przed przyjazdem w te okolice należy wcześniej zarezerwować noclegi. Można to zrobić w internecie, wpisując w wyszukiwarkę hasło: „noclegi Mikołajki”. Na ekranie monitora pojawi się wiele wyników i ofert, spośród których można wybrać najbardziej odpowiadające nam miejsce do spania. Znaleźć tu można liczne hostele, pensjonaty, kwatery prywatne, a nawet agroturystyki. Każdy z pewnością wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *