Okolice Zwardonia: Barania Góra w Beskidzie Śląskim

Góry czy morze? To pytanie zadaje sobie wielu z nas w momencie, w którym próbujemy wybrać miejsce tegorocznego wypoczynku. Najgorzej mają osoby, które lubią oba te tereny, ponieważ nie mogą one od razu skreślić żadnej z propozycji. Z jednej strony może to i dobrze, ponieważ niezależnie od miejsca, będą się one świetnie bawić. A o to właśnie chodzi, wakacjami trzeba się cieszyć, a nie męczyć. Nie zdajecie sobie nawet sprawy, ile osób wraca z urlopu, będąc niezadowolonym. Można było jednak tego uniknąć poprzez dobre rozplanowanie samego wyjazdu, a także odpowiedzialne podjęcie decyzji na temat własnych preferencji. Nikt przecież nie zna nas lepiej niż my sami, prawda? Aby ułatwić zadanie osobom niezdecydowanym, postawiliśmy przygotować dla krótki wpis, w którym za pomocą telegraficznego skrótu zachęcimy do wybrania konkretnego miejsca. Oczywiście nie traktujcie naszych opinii aż nadto poważnie, ponieważ to od Was zależy, w który zakątek naszej ojczyzny, a nawet świata się wybierzecie. Wystarczy spojrzeć na to z chłodnym dystansem.

Barania Góra w Beskidzie Śląskim (więcej na Wikipedii) jest miejscem dość znanym, choć nie aż tak mocno, jak dużo wyższe od niej siostry. Góra, na której dziś się skupimy mierzy sobie zaledwie albo aż tysiąc dwieście metrów nad poziomem morza, co czyni ją raczej średnią. Mimo tego warto ją odwiedzić, aby móc popodziwiać z jej szczytu okoliczną roślinność oraz krajobraz, którego nie da się w żaden sposób podrobić. Dzięki temu, że nie jest ona aż nadto wysoka, dostanie się na jej czubek nie powinno być aż tak pracochłonne. Może to być swoista rozgrzewka przed dużo wyższymi i bardziej urozmaiconymi górami, które mogą sobie mierzyć na terenie naszego kraju ponad dwa tysiące metrów.

Oczywiście będąc tutaj na urlopie nie możemy zapomnieć o wynajęciu pokoju w jednym z okolicznych pensjonatów. Najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie czegoś w Zwardoniu, które posiada rozbudowaną bazę noclegową (informacje – Zwardoń na stronie Meteora), który zadowoli nawet najbardziej wymagających odwiedzających. Podsumowując, Barania Góra w Beskidzie Śląskim jest ponad tysiąc metrową górą, która dość chętnie odwiedzana jest przez turystów. Możliwe, że spowodowane jest to jej dość przyjaznym ukształtowaniem, które nie jest wielkim wyzwaniem nawet dla początkujących alpinistów-amatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *