Urlop nad polskim morzem – Ustka

Urlopowy sezon wakacyjny w pełni i na pewno wielu z nas nadal zastanawia się, gdzie w tym roku pojechać na zasłużony wypoczynek. Ze względu na zawirowania na arenie międzynarodowej i większe poczucie zagrożenia atakami terrorystycznymi, często rezygnujemy z wyjazdu zagranicznego, szczególnie dalszego. Jeżeli więc zdecydowaliśmy się spędzić swój czas wolny w Polsce, to naprawdę mamy z czego wybierać. Jednym z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych, nie tylko w sezonie letnim, miejsc nad polskim morzem jest Ustka. Ta nieduża miejscowość położona jest między Darłowem a Rowami, około 20 km od Słupska, wokół ujścia rzeki Słupi do Bałtyku.

Planowanie wyjazdu zaczynamy oczywiście od znalezienia noclegu. Ustka oferuje nam bogatą bazę noclegową o różnorodnym standardzie [ciekawe propozycje noclegu znajdziesz w bazie Meteor]. Możemy wybierać spośród szerokiej oferty hoteli, pensjonatów, domków wczasowych i kempingów, także prywatnych pokoi gościnnych i apartamentów, a nawet sanatorium. Po znalezieniu i zarezerwowaniu noclegu, koniecznie powinniśmy zapoznać się z dostępnymi atrakcjami oraz kalendarium wydarzeń w sezonie wakacyjnym. Dzięki temu łatwiej będzie nam wybrać odpowiedni termin wyjazdu i zaplanować czas spędzony na miejscu. Ustka nie jest tylko miejscowością turystyczną ożywającą latem. Miasteczko ma bogatą historię, sięgającą XIV wieku, która miała znaczący wpływ na obecny wygląd i charakter miasta. Oprócz typowych rozrywek i atrakcji sezonu wakacyjnego, mamy możliwość poczucia ducha tej historii [ciekawe zabytki Ustki] w czasie spacerów po starszych dzielnicach miasteczka. „Stare miasto” Ustki – dzielnica pomiędzy ulicami Marynarki Polskiej i Kosynierów – ze względu na zachowany układ ulic najlepiej oddaje charakter tradycyjnej, kaszubskiej wioski rybackiej. W okolicach skweru im. Jana Pawła II zachowały się średniowieczne kamieniczki. Także w pobliżu portu możemy znaleźć budynki o dużej wartości historycznej, jak np. secesyjna siedziba Urzędu Celnego. Dla pasjonatów II wojny światowej – i nie tylko zresztą – interesująca będzie wyprawa do Parku Spotkań z Historią, który znajduje się na zachodniej części plaży. Park obejmuje cztery żelbetonowe, poniemieckie bunkry, w podziemiach których organizowane są m.in. wystawy tematyczne.

Atrakcyjna lokalizacja, bogata baza noclegowa, szereg atrakcji nie tylko w sezonie wakacyjnym, a także niepowtarzalny klimat to niewątpliwe zalety Ustki. Warto wybrać się tam, jeśli nie na długi urlop, to chociaż na weekendowy wypad nad morze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *