Wypad do Bolesławca – czy warto?

Wakacje mają to do siebie, że posiadając odpowiednie zasoby pieniężne, można dużo podróżować, korzystając z wolnego czasu i pięknej pogody, która jest niepowtarzalna przez praktycznie cały rok. Wypady do różnych ciekawych miejsc choć na kilka dni, to dla wielu ludzi prawdziwy smak wakacji, który pozwala nie tylko zwiedzić różne miejsca i poznać ich wyjątkowe strony, lecz przede wszystkim odpocząć i nabrać dystansu do codziennych problemów.

Wypad do Bolesławca, miasta znajdującego się w województwie dolnośląskim, to z pewnością obowiązkowy punkt dla każdego, kto ceni sobie wyjątkową architekturę i mnóstwo atrakcji, które w tym niepozornym miejscu czekają. To miasto to połączenie wielowiekowej tradycji, którą można dostrzec w pięknie zachowanych budynkach i nowoczesności, która w ciągu kilku ostatnich lat zdominowała większość miasta, nie psując jednocześnie jego niezwykłego klimatu. W Bolesławcu jest mnóstwo zabytków, kościołów czy innych atrakcji, które czynią to miasto atrakcyjnym turystycznie, dlatego warto uwzględnić je na swojej liście podróżniczej na wakacje.

Pierwszym i najbardziej kultowym już znakiem rozpoznawczym tego miasta jest charakterystyczna wieża kościoła, a jest to świątynia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która znajduje się na jednym z najpopularniejszych miejsc w Bolesławcu, a mianowicie na Placu Zamkowym. Inną, nieco mniej religijną, ale wciąż bardzo ciekawą atrakcją, jest fabryka, w której wytwarza się od już wielu lat wyjątkowe wyroby ceramiczne, których ozdoby wykonywane są unikatową jak dotychczas metodą stemplowania. Wartość tych wyrobów można ocenić jako porównywalną do wyrobów porcelanowych z Ćmielowa, o które współcześnie biją się najwięksi kolekcjonerzy. Warto tam zajrzeć, by móc obejrzeć cały proces wytwarzania od samego początku do końca.

Baza noclegowa Bolesławca pozwala na zatrzymanie się tam w bardzo atrakcyjnych warunkach, a przed samym wyjazdem można wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę: „noclegi Bolesławiec meteor”, by móc bardzo szybko znaleźć odpowiednie miejsce na te kilka dni, podczas których będziemy zwiedzać miasto zapomniane, jednak nadal jedno z piękniejszych tamtejszego rejonu Polski. Warto się tam wybrać w wakacje samemu lub z towarzystwem, a zdecydowanie nie będziemy żałować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *