Zamek i Muzeum w Bytowie

Bytów jest ciekawym i pięknym miastem położonym w województwie pomorskim. Jest ono zlokalizowane na malowniczym Pojezierzu Bytowskim, nad rzeką Borują oraz Bytową, a także jeziorem Jeleń [więcej tutaj]. Piękna okolica sprzyja spędzaniu tutaj czasu letniego. Miasto posiada bogatą historię w tle, co niewątpliwie zobaczymy w tutejszych zabytkach. Wakacje w Bytowie niewątpliwie dostarczą nam wiele emocji. Doskonałe walory przyrodnicze oraz cenne zabytkowe miejsca sprawiają, że miasto jest bardzo atrakcyjne dla turystów.

Wakacyjny wypoczynek nie może się udać bez odpowiedniego noclegu. W Bytowie bez problemu znajdziemy odpowiednie miejsce. Baza noclegowa miasta jest całkiem szeroka. Z pewnością każdy wybierze tutaj coś dla siebie. Jakie więc noclegi Bytów może nam zaproponować? Znajdziemy tutaj wiele ofert gospodarstw agroturystycznych. W mieście funkcjonują także hotele. Jeden z nich jest położony nawet na zamku. W okolicy działają także ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domki letniskowe oraz liczne pokoje gościnne [].

Zamek w Bytowie jest gotycką budowlą. Wybudowany został przez Krzyżaków w XIV wieku. Następnie opanowany przez wojska polskie, wszedł w posiadanie książąt pomorskich. Warownia powstała na planie prostokąta, z trzema okrągłymi basztami: Różana, Polna i Młyńska. Posiada także czworoboczną wieżę. Warto spędzić trochę czasu w murach tego starego zamku. W warowni mieści się Muzeum Zachodnio-Kaszubskie, hotel oraz restauracja. Zamek jest także miejscem licznych wydarzeń kulturalnych, walk rycerskich oraz koncertów. Muzeum Zachodnio-Kaszubskie mieści się w najstarszym gotyckim budynku. Tak zwany Dom Zakonny znajdziemy w północno-zachodniej części zamku. W muzeum możemy zobaczyć ciekawe eksponaty etnograficzne. Znajdziemy tutaj także wystawę sztuki współczesnej. Malarstwo, fotografie oraz sztuka ludowa doskonale prezentują się w starych murach. Miejsce jest niewątpliwie bardzo klimatyczne. Cerkiew pod wezwaniem świętego Jerzego jest nazywana kościołem kaszubskim, gdyż odbywały się tutaj nabożeństwa właśnie w tym języku. W świątyni znajdziemy ciekawe ikonostas, tabernakulum z XVII wieku, barkowe rzeźbione stalle oraz chór. Uwagę zwracają także ciekawe malowidła ludowe oraz kopuła w stylu architektury bizantyjskiej. Koniecznie odwiedźmy to fascynujące i cenne miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *